yast2 memory - en to fa translation catalogue (325 entries)

en: United Arab Emirates
fa: امارات متحد عربی

en: Argentina
fa: آرژانتین

en: Austria
fa: استرالیا

en: Bosnia and Herzegowina
fa: بوسنی و هرزگوین

en: Belgium
fa: بلژیک

en: Bahrein
fa: بحرین

en: Bangladesh
fa: بنگلادش

en: Bolivia
fa: بولیوی

en: Brasil
fa: برزیل

en: Switzerland
fa: سوئیس

en: Chile
fa: شیلی

en: Peoples Republic of China
fa: جمهوری خلق چین

en: Colombia
fa: کلمبیا

en: Costa Rica
fa: کاستاریکا

en: Czech Republic
fa: جمهوری چک

en: Denmark
fa: دانمارک

en: Dominican Republic
fa: جمهوری دومنیکن

en: Algeria
fa: الجزایر

en: Ecuador
fa: اکوادر

en: Egypt
fa: مصر

en: Spain
fa: اسپانیا

en: Finland
fa: فنلاند

en: France
fa: فرانسه

en: Great Britain
fa: بریتانیای کبیر

en: Greenland
fa: گرینلند

en: Greece
fa: یونان

en: Guatemala
fa: گواتمالا

en: Hong Kong
fa: هنگ کنگ

en: Honduras
fa: هندوراس

en: Israel
fa: اسراییل

en: India
fa: هند

en: Iraq
fa: عراق

en: Jordan
fa: اردن

en: Kuwait
fa: کویت

en: Lebanon
fa: لبنان

en: Liechtenstein
fa: لیختن اشتاین

en: Libyan Arab Jamahiriya
fa: لیبی

en: Morocco
fa: مراکش

en: Mexico
fa: مکزیک

en: Nicaragua
fa: نیکاراگوئه

en: Netherlands
fa: هلند

en: New Zealand
fa: زلاند نو

en: Oman
fa: عمان

en: Panama
fa: پاناما

en: Peru
fa: پرو

en: Pakistan
fa: پاکستان

en: Poland
fa: لهستان

en: Puerto Rico
fa: پورتوریکو

en: Paraguay
fa: پاراگوئه

en: Saudi Arabia
fa: عربستان سعودی

en: Sudan
fa: سودان

en: Singapore
fa: سنگاپور

en: El Salvador
fa: السالوادور

en: Syrian Arab Republic
fa: جمهوری عربی سوریه

en: Tunisia
fa: تونس

en: USA
fa: ایالات متحده آمریکا

en: Uruguay
fa: اوروگوئه

en: Venezuela
fa: ونزوئلا

en: Yemen
fa: یمن

en: South Africa
fa: آفریقای جنوبی

en: Zimbabwe
fa: زیمبابوه

en: Taiwan
fa: تایوان

note: translators: help for 'help' option on command line
en: Print the help for this module
fa: چاپ راهنما برای این بسته

note: translators: help for 'longhelp' option on command line
en: Print a long version of help for this module
fa: چاپ یک نسخه مشروح از راهنما برای این بسته

note: translators: help for 'xmlhelp' option on command line
en: Print a long version of help for this module in XML format
fa: چاپ یک نسخه مشروح از راهنما برای این بسته در قالب XML

note: translators: help for 'interactive' option on command line
en: Start interactive shell to control the module
fa: آغاز پوسته ی محاوره ای برای کنترل این بسته

note: translators: help for 'exit' command line interactive mode
en: Exit interactive mode and save the changes
fa: خروج از وضعیت محاوره ای و ذخیره ی تغییرات

note: translators: help for 'abort' command line interactive mode
en: Abort interactive mode without saving the changes
fa: ترک وضعیت محاوره ای را بدون ذخیره ی تغییرات

note: translators:  command line "help" option
en: Print the help for this command
fa: چاپ راهنما را برای این دستور

note: translators: command line "verbose" option
en: Show progress information
fa: نمایش اطلاعات پیشرفت

note: translators: command line "xmlfile" option
en: Where to store the XML output
fa: محل ذخیره خروجی xml

note: string: command line interface is not supported
en: This YaST2 module does not support the command line interface.
fa: این بسته ی YaSt2 رابط خط فرمان را پشتیبانی نمی کند.

note: translators: default error message for command line
en: Use 'help' for a complete list of available commands.
fa: برای مشاهده لیست کامل فرمان های در دسترس از کلمه 'help' استفاده کنید.

note: translators: default error message for command line
en: Use 'yast2 %1 help' for a complete list of available commands.
fa: برای مشاهده لیست کامل فرمان های در دسترس از عبارت 'yast2 %1 help' استفاده کنید.

note: translators: error message in command line interface
en: Unknown Command: %1
fa: دستور ناشناس: %1

note: translators: error message - user did not provide a value for option %1 on the command line
en: Option '%1' is missing value.
fa: مقداری برای خصیصه ی '%1' تعیین نشده است.

note: translators: error message, %1 is a command, %2 is the wrong option given by the user
en: Unknown option for command '%1': %2
fa: خصیصه تعریف نشده برای دستور '%1' : %2

note: translators: error message, %2 is the value given
en: Invalid value for option '%1': %2
fa: مقدار نادرست برای خصیصه ی '%1' : %2

note: translators: error message, %2 is expected type, %3 is the value given
en: Invalid value for option '%1' -- expected '%2', received %3
fa: مقدار نادرست برای خصیصه ی '%1' -- مورد انتظار '%2'، دریافت شده %3

note: translators: error message if option has a value, but cannot have one
en: Option '%1' cannot have a value. Given value: %2
fa: خصیصه ی '%1' نباید مقداری داشته باشد. مقدار داده شده: %2

note: translators: error message, how to get command line help for interactive mode %1 is the module name, %2 is the action name
en: Use '%1 %2 help' for a complete list of available options.
fa: برای مشاهده ی لیست کامل خصیصه های در دسترس از عبارت '%1 %2 help' استفاده کنید.

note: translators: error message, how to get command line help for non-interactive mode %1 is the module name, %2 is the action name
en: Use 'yast2 %1 %2 help' for a complete list of available options.
fa: برای مشاهده لیست کامل خصیصه های در دسترس از عبارت 'yast2 %1 %2 help' استفاده کنید.

note: translators: command line interface header, %1 is identification of the module
en: YaST Configuration Module %1
fa: بسته ی پیکربندی YaST %1

en: No help available
fa: هیچ راهنمایی در دسترس نیست

note: Process <command> "help" translators: %1 is the command name
en: Command '%1'
fa: دستور '%1'

note: translators: command line options
en: 
        Options:
fa: 
        خصیصه ها:

note: additional help for using command line
en: 
        Options of the [string] type must be written in the form 'option=value'.
fa: 
        خصیصه های نوع [رشته] باید به صورت 'خصیصه=مفدار' نوشته شود.

note: translators: example title for command line
en: 
        Example:
fa: 
        مثال:

note: translators: default module description if none is provided by the module itself
en: This is a YaST2 module.
fa: این یک بسته YaST2 است.

note: translators: short help title for command line
en: Basic Syntax:
fa: *ساختار نحوی پایه:

note: translators: module command line help translate <command> only!
en:     <command> help
fa: <command>راهنما

note: translators: command line title: list of available commands
en: Commands:
fa: دستورات:

note: translators: error message: module does not provide any help messages
en: No help available.
fa: هیچ راهنمایی در دسترس نیست.

note: translators: module command line help, %1 is the module name
en: Run 'yast2 %1 <command> help' for a list of available options.
fa: برای مشاهده ی لیستی از خصیصه های در دسترس 'yast2 %1 <command>' را اجرا کنید

note: error message - command line option xmlfile is missing
en: Target file name ('xmlfile' option) is missing. Use xmlfile=<target_XML_file> command line option.
fa: نام فایل مقصد(خصیصه ی 'xmlfile') وجود ندارد. دستور زیر را استفاده کنید. xmlfile=<فایل XML مقصد>

note: error message - command line option xmlfile is missing
en: Target file name ('xmlfile' option) is empty. Use xmlfile=<target_XML_file> command line option.
fa: نام فایل مقصد(خصیصه ی 'xmlfile') خالی است. دستور زیر را استفاده کنید. xmlfile=<فایل XML مقصد>

note: translators: fallback name for a module at command line
en: unknown
fa: ناشناس

note: translators: the last command %1 in a list of unique commands
en: or '%1'
fa: یا '%1'

note: translators: error message - missing unique command for command line execution
en: Specify the command '%1'.
fa: دستور '%1' را مشخص کنید.

note: translators: error message - missing unique command for command line execution
en: Specify one of the commands: %1.
fa: یکی از دستورات زیر را مشخص کنید: %1.

note: size( unique_options ) == 1 here does not make sense
en: Specify only one of the commands: %1.
fa: فقط یکی از دستورات زیر را مشخص کنید: %1.

note: translators: error message - the module does not provide command line interface
en: There is no user interface available for this module.
fa: برای این بسته هیچ  رابط کاربر وجود ندارد

note: translators: progress message - command line interface ready
en: Ready
fa: آماده

note: non-GUI handling
en: Initializing
fa: مقدار دهی

note: translators: Progress message - the command line interface is about to finish
en: Finishing
fa: در حال خاتمه

note: translators: The command line interface is finished
en: Done
fa: تکمیل شده

note: translators: The command line interface is finished without writing the changes
en: Quitting (without changes)
fa: در حال خروج (بدون تغییرات)

note: prompt message displayed in the commandline mode when user is asked to replay "yes" or "no" (localized)
en: yes or no?
fa: بله یا خیر؟

note: yes - used in the command line mode as input text for yes/no confirmation
en: yes
fa: بلی

note: no - used in the command line mode as input text for yes/no confirmation
en: no
fa: خیر

en: Save y2logs to...
fa: ذخیره ی y2log در ...

note: Busy message, %1 is replaced with a filename
en: Saving YaST logs to %1...
fa: ذخیره سازی ثبت عملیات YaST در %1...

note: Error message, %1 is replaced with a filename %2 with am error reason (there is a newline between %1 and %2)
en: Unable to save YaST logs to %1
    %2
fa: عدم امکان ذخیره سازی ثبت عملیات YaST در %1... 
    %2

note: TRANSLATORS: part of an error message // %1 - logfile, possibly with errors
en: More information can be found near the end of the '%1' file.
fa: در انتهای فایل '%1' می توانید اطلاعات بیشتری را بیابید.

note: TRANSLATORS: part of an error message %1 - link to our bugzilla %2 - directory where YaST logs are stored %3 - link to the Yast Bug Reporting HOWTO Web page
en: This is worth reporting a bug at %1.
    Please, attach also all YaST logs stored in the '%2' directory.
    See %3 for more information about YaST logs.
fa: این یک گزارش ارزشمند از خطا در %1 است
    لطفا، تمام ثبت عملیات YaST، ذخیره شده در پوشه ی '%2' را نیز الصاق نمایید.
    جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ثبت عملیات YaST، %3 را ببینید.

note: FIXME: BNC #422612, Use `opt(`noSanityCheck) later
en: &Save YaST Logs...
fa: &ذخیره ثبت عملیات YsST...

en: Installation Error
fa: خطا در نصب

note: error report
en: No workflow defined for this installation mode.
fa: هیچ رویه ای برای این حالت نصب تعریف نشده است

en: An internal error occured when integrating additional workflow.
fa: هنگام یکپارچه سازی روندهای اضافه یک خطای داخلی رخ داده است.

note: message popup, %1 is a label of some widget
en: The value of %1 is invalid.
fa: مقدار %1 نامعتبر است.

note: service status - label
en: Unavailable
fa: غیر قابل دسترس

note: part of help text - radio button label, NO SHORTCUT!!! radio button
en: During Boot
fa: در حال بارگذاری

note: part of help text - radio button label, NO SHORTCUT!!! radio button
en: Manually
fa: دستی

note: part of help text - radio button label, NO SHORTCUT!!!
en: Via xinetd
fa: از طریق xinetd

note: radio button
en: Via &xinetd
fa: از طریق &xinetd

note: frame
en: Service Start
fa: آغاز سرویس

note: service status - label
en: Service is running
fa: سرویس در حال اجراست

note: service status - label
en: Service is not running
fa: سرویس در حال اجرا نیست

note: part of help text - push button label, NO SHORTCUT!!!
en: Start the Service Now
fa: اکنون سرویس را راه اندازی کن

note: part of help text - push button label, NO SHORTCUT!!!
en: Stop the Service Now
fa: اکنون سرویس را متوقف کن

note: part of help text - push button label, NO SHORTCUT!!!
en: Save Changes and Restart Service Now
fa: ذخیره تغییرات و راه اندازی مجدد سرویس

note: push button for immediate service starting
en: &Start the Service Now
fa: &راه اندازی مجدد سرویس

note: push button for immediate service stopping
en: S&top the Service Now
fa: &توقف سرویس

note: push button for immediate saving of the settings and service starting
en: S&ave Changes and Restart Service Now
fa: &ذخیره تغییرات و راه اندازی مجدد سرویس

note: Frame label (stoping starting service)
en: Switch On and Off
fa: روشن و خاموش

note: Current status
en: Current Status:
fa: وضعیت جاری:

note: part of help text - check box label, NO SHORTCUT!!!
en: LDAP Support Active
fa: پشتیبانی از LDAPفعال

note: check box
en: &LDAP Support Active
fa: پشتیبانی از &LDAPفعال

note: push button Button label
en: &Up
fa: &بالا

note: push button
en: &Down
fa: &پایین

note: popup message
en: The selected TSIG key cannot be deleted,
    because it is in use.
    Stop using it in the configuration first.
fa: کلید TSIG انتخاب شده نمی تواند حذف شود،
    چون در حال استفاده است.
    ابتدا استفاده از آن را در پیکربندی متوقف کنید.

note: popup title
en: Cannot delete TSIG key.
fa: عدم توانایی در حذف کلید TSIG

note: popup headline
en: Select File with the Authentication Key
fa: انتخاب فایل با کلید تایید

note: popup headline
en: Select File for the Authentication Key
fa: انتخاب فایل برای کلید تایید

note: error report
en: Specified filename is an existing directory.
fa: نام فایل تعیین شده هم نام با یک پوشه موجود است.

note: yes-no popup
en: Specified file exists. Rewrite it?
fa: فایل مشخص شده وجود دارد. آیا آن را بازنویسی می کنید؟

note: error report
en: The TSIG key ID was not specified.
fa: ID کلید TSIG تعیین نشده بود.

note: yes-no popup
en: The key with the specified ID exists and is used.
    Remove it?
fa: کلید با ID تعیین شده وجود دارد و استفاده شده است.
    آیا حذف می کنید؟

note: yes-no popup
en: A key with the specified ID was found
    on your disk. Remove it?
fa: یک کلید با ID تعیین شده روی
    دیسک شما پیدا شده. آیا حذف شود؟

note: yes-no popup
en: The key will be created now. Continue?
fa: کلید اکنون ساخته خواهد شد. ادامه یابد؟

note: error report
en: Creating the TSIG key failed.
fa: ایجاد کلید TSIG با شکست مواجه شد.

note: message popup
en: The specified file does not exist.
fa: فایل تعیین شده وجود ندارد.

note: message popup
en: The specified file does not contain any TSIG key.
fa: فایل تعیین شده شامل هیچ کلید TSIG نیست.

note: yes-no popup
en: The specified file contains a TSIG key with the same
    identifier as some of already present keys.
    Old keys will be removed. Continue?
fa: فایل تعیین شده شامل یک کلید TSIG است که
    شناسه آن با برخی از کلید هایی که قبلا ارایه شده یکسان است.
    کلیدهای قبلی حذف می شوند. آیا ادامه می دهید؟

note: Frame label - adding a created server key
en: Add an Existing TSIG Key
fa: اضافه کردن یک کلید TSIG موجود.

note: Frame label - creating a new server key
en: Create a New TSIG Key
fa: ایجاد یک کلید TSIG جدید

note: text entry
en: &Key ID
fa: ID &کلید

note: push button
en: &Generate
fa: &تولید

note: Table header - in fact label
en: Current TSIG Keys
fa: کلیدهای TSIG جاری

note: Table header item - DNS key listing table header - GPG key ID GnuPG key ID used as "Key ID: 1144AAAA444"
en: Key ID
fa: ID کلید

note: Table header item - DNS key listing
en: Filename
fa: نام فایل

note: combobox header
en: &Selected Option
fa: &گزینه انتخاب شده

note: heading / label
en: Current Option:
fa: گزینه جاری:

note: error report
en: The selected option is already present.
fa: گزینه ی انتخاب شده در حال حاضر ارایه شده است.

note: table header
en: Option
fa: گزینه

note: table header
en: Value
fa: مقدار

note: menu button
en: &Other
fa: &سایر

note: translators: message for hardware configuration without any configured device
en: The device is not configured
fa: دستگاه پیکربندی نشده است.

note: translators: message for hardware configuration without any configured device
en: Press <B>Edit</B> to configure
fa: برای پیکربندی <B>ویرایش</B> را فشار دهید

note: Message shown while loading modules information
en: Loading modules, please wait ...
fa: در حال بارگذاری بسته ها، لطفا صبر کنید...

note: Heading for NCurses Control Center
en: YaST2 Control Center
fa: مرکز کنترل YaST2

en: YaST2 Control Center is not running as root.
    You can only see modules that do not require root privileges.
fa: مرکز کنترل YaST2 از طریق کاربر اصلی اجرا نشده است.
    شما فقط می توانید بسته هایی را که احتیاج به مجوزهای کاربر اصلی ندارد ببینید.

note: NCurses (textmode) Control Center headline
en: Controlling YaST2 ncurses with the Keyboard
fa: کنترل YaST2 ncurses با صفحه کلید

note: NCurses Control Center help 2/9
en: <p>Buttons are equipped with shortcut keys (the highlighted
    letter). Use [ALT] and the letter to activate the button.</p>
fa: <p>دکمه ها دارای کلیدهای میانبر هستند(حروف با رنگ روشن).
    دکمه ی [ALT] را به همراه حرف مشخص شده فشار دهید تا دکمه مورد نظر فعال شود.</p>

note: NCurses Control Center help 3/9
en: <p>Press [ESC] to close selection pop-ups (e.g., from
    menu buttons) without choosing anything.</p>
fa: <p>برای بستن پنجره ی های بالاپر انتخاب (به عنوان مثال، از دکمه های منو)
    بدون انتخاب هیچ موردی دکمه ی [ESC] را فشار دهید</p>

note: NCurses Control Center help 7/9
en: <p>The F keys are usually connected to a certain action:</p>
fa: <p>کلیدهای F معمولا مربوط به یک عمل معین هستند:</p>

note: NCurses Control Center help 8/9
en: F1  = Help<br>
    F2  = Info or Description<br>
    F3  = Add<br>
    F4  = Edit or Configure<br>
    F5  = Delete<br>
    F6  = Test<br>
    F7  = Expert or Advanced<br>
    F8  = Back<br>
    F9  = Abort or Cancel<br>
    F10 = OK, Next, Finish, or Accept<br>
fa: F1 = راهنما<br>
    F2 = اطلاعات یا توضیحات<br>
    F3 = افزودن<br>
    F4 = ویرایش یا پیکربندی<br>
    F5 = حذف<br>
    F6 = آزمایش<br>
    F7 = با تجربه یا پیشرفته<br>
    F8 = بازگشت<br>
    F9 = انصراف<br>
    F10 = تایید، بعدی، پایان، یا پذیرش<br>

note: NCurses Control Center help 9/9
en: <p>In some environments, all or some
    F keys are not available.</p>
fa: <p>در برخی محیط ها، بعضی از کلیدهای
    F یا همه ی آنها کار نمی کنند.</p>

note: TODO FIXME
en: Xterm is missing, install xterm package.
fa: Xterm پیدا نمی شود، بسته ی xterm را نصب کنید.

en: GPG Private Keys
fa: کلید های اختصاصی GPG

note: table header - GPG key user ID
en: User ID
fa: شناسه ی کاربر

note: table header - GPG key fingerprint Standard text strings GnuPG fingerprint used as "Fingerprint: AAA BBB CCC"
en: Fingerprint
fa: اثر انگشت

en: <p><big><b>GPG Private Key</b></big><br>
    The table contains list of the private GPG keys.</p>
fa: <p><big><b>کلیدهای اختصاصی GPG</b></big><br>
    جدول شامل لیست کلیدهای اختصاصی GPG است.</p>

en: GPG Public Keys
fa: کلیدهای عمومی GPG

en: <p><big><b>GPG Public Key</b></big><br>
    The table contains list of the public GPG keys.</p>
fa: <p><big><b>کلیدهای عمومی GPG</b></big><br>
    جدول شامل لیست کلیدهای عمومی GPG است.</p>

en: &Create a new GPG key...
fa: &ایجاد یک کلید GPG جدید...

en: <p><big><b>Create a new GPG key</b></big><br>
    <tt>gpg --gen-key</tt> is started, see <tt>gpg</tt> manual pager for more information.
    Press Ctrl+C to cancel.
    </p>
fa: <p><big><b>ایجاد یک کلید GPG جدید</b></big><br>
    <tt>gpg --gen-key</tt> آغاز شده است, <tt>gpg</tt> pager دستی را برای اطلاعات بیشترببینید.
    برای انصراف  Ctrl+C را فشار دهید.
    </p>

note: text entry
en: &Passphrase for GPG Key %1
fa: &عبارت رمز برای کلید GPG %1

note: help text
en: <p><big><b>Passphrase</b></big><br>
    Enter passphrase to unlock the GPG key.
fa: <p><big><b>عبارت رمز</b></big><br>
    برای باز کردن کلید GPG، عبارت رمز را وارد کنید.

en: Enter Passphrase
fa: وارد کردن عبارت رمز

note: ask for the passphrase in the commandline (interactive) mode
en: Enter Passphrase to Unlock GPG Key %1:
fa: عبارت رمز را وارد کنید،برای باز کردن کلید GPG %1:

en: Enter a log message to describe the changes that you did
fa: برای شرح تغییراتی که شما داده اید یک ثبت پیام(log message) را وارد کنید

note: help for the log widget, part 1, alt. 1
en: <p><b><big>Displayed Log</big></b><br>
    Use <b>Log</b> to select the log to display. It will be displayed in
    the field below.</p>
fa: <p><b><big>ثبت رخداد نمایش داده شده</big></b><br>
    برای انتخاب ثبت رخداد(log) برای نمایش <b>Log</b> را استفاده کنید. این در فیلد زیر
    نمایش خواهد یافت.</p>

note: help for the log widget, part 1, alt. 2
en: <p><b><big>The Log</big></b><br>
    This screen displays the log.</p>
fa: <p><b><big>ثبت رخداد (Log)</big></b><br>
    این صفحه ثبت رخداد را نمایش می دهد.</p>

note: help for the log widget, part 2, alt. 1, %1 is a menu button label
en: <p>
    To process advanced actions or save the log into a file, click <b>%1</b>
    and select the action to process.</p>
fa: <p>
    برای پردازش اعمال پیشرفته یا ذخیره ی ثبت رخداد در یک فایل, دکمه ی  <b>%1</b> را فشار دهید
    و عمل مورد نظر را برای پردازش انتخاب کنید..</p>

note: help for the log widget, part 2, alt. 2, %1 is a menu button label
en: <p>
    To process advanced actions, click <b>%1</b>
    and select the action to process.</p>
fa: <p>
    برای پردازش اعمال پیشرفته, دکمه ی منوی <b>%1</b> را کلیک کنید
    و عمل مورد نظر را برای پردازش انتخاب کنید.</p>

note: help for the log widget, part 2, alt. 3
en: <p>
    To save the log into a file, click <b>Save Log</b> and select the file
    to which to save the log.</p>
fa: <p>
    برای ذخیره ی ثبت رخداد (log) در یک فایل, <b>ذخیره ی ثبت رخداد</b> را کلیک کنید و فایل 
    مورد نظر را برای ذخیره کردن ثبت رخداد(log) انتخاب کنید.</p>

note: menu button menubutton
en: Ad&vanced
fa: &پیشرفته

note: combo box entry (only used as fallback in case of error in the YaST code)
en: Log
fa: ثبت رخداد(Log)

note: logview caption
en: &Log
fa: &ثبت رخداد(Log)

note: menubutton entry
en: &Save Log
fa: &ذخیره ی ثبت رخداد

note: popup caption
en: Save Log as...
fa: ذخیره ی ثبت رخداد به عنوان...

en: Error occurred while reading the log.
fa: در هنگام خواندن ثبت رخداد(log) خطایی رخ داد.

note: TRANSLATORS: popup question (with continue / cancel buttons) %1 is the filesystem path
en: Although the path %1 exists, it is not a directory.
    Continue or cancel the operation?
fa: گرچه مسیر %1 وجود دارد, ولی یک پوشه نیست.
    ادامه عملیات یا انصراف?

note: TRANSLATORS: question popup (with yes / no buttons). A user entered non-existent path for a share, %1 is entered path
en: The path %1 does not exist.
    Create it now?
fa: مسیر %1 وجود ندارد.
    آیا مسیر ایجاد شود?

note: TRANSLATORS: popup question (with continue / cancel buttons) %1 is the name (path) of the directory
en: Failed to create the directory %1.
    Continue or cancel the current operation?
fa: عدم موفقیت در ایجاد پوشه %1.
    ادامه عملیات جاری یا انصراف?

note: Button label
en: &Add
fa: &اضافه کردن

note: Button label
en: &Cancel
fa: &انصراف

note: Button label
en: C&ontinue
fa: ا&دامه

note: Button label
en: &Yes
fa: &بله

note: Button label
en: &No
fa: &خیر

note: Button label
en: &Finish
fa: &پایان

note: Button label
en: Ed&it
fa: &ویرایش

note: Button label
en: &OK
fa: &تایید

note: Button label
en: Abo&rt
fa: &نادیده گرفتن

note: Button label
en: Abo&rt Installation
fa: &نادیده گرفتن نصب

note: Button label
en: &Ignore
fa: &نادیده گرفتن

note: Button label
en: &Next
fa: &بعدی

note: Button label
en: Ne&w
fa: &جدید

note: Button label
en: Dele&te
fa: &حذف

note: Button label
en: &Back
fa: &بازگشت

note: Button label
en: &Accept
fa: &پذیرش

note: Button label
en: &Do Not Accept
fa: &عدم پذیرش

note: Button label
en: &Quit
fa: &خروج

note: Button label
en: Retr&y
fa: &سعی مجدد

note: Button label
en: &Replace
fa: جای&گزینی

note: Button label
en: Do&wn
fa: پا&یین

note: Button label
en: Sele&ct
fa: ان&تخاب

note: Button label
en: Remo&ve
fa: ح&ذف

note: Button label
en: &Refresh
fa: تا&زه سازی

note: Button label
en: &Help
fa: &راهنما

note: Button label
en: &Install
fa: &نصب

note: Button label
en: &Do Not Install
fa: ن&صب نکردن

note: Button label
en: &Download
fa: دان&لود

note: Button label
en: &Save
fa: &ذخیره

note: Button label
en: &Stop
fa: &توقف

note: Button label
en: C&lose
fa: &بستن

note: Button label
en: Bro&wse...
fa: &کاوش

note: Button label
en: Crea&te
fa: ایجا&د کردن

note: Button label push button label during media change popup, user can skip this media (CD) so no packages from this media will be installed PushButton label
en: &Skip
fa: &صرف نظر کردن

note: this string is usually used as headline of a popup
en: Warning
fa: هشدار

note: this string is usually used as headline of a popup
en: Error
fa: خطا

note: this string is usually used as headline of a popup
en: Please wait...
fa: لطفا صبر کنید...

note: TextEntry Label
en: &Filename
fa: &نام فایل

note: TextEntry Label textentry label
en: &Password
fa: کل&مه رمز

note: TextEntry Label
en: C&onfirm Password
fa: تا&یید رمز

note: TextEntry Label
en: &Port
fa: &درگاه

note: TextEntry Label
en: &Hostname
fa: &نام میزبان

note: TextEntry Label
en: &Options
fa: &گزینه

note: TRANSLATORS: Popup message
en: YaST cannot continue the configuration
    without installing the required packages.
fa: YaST بدون نصب بسته های مورد نیاز
    نمی تواند پیکربندی را ادامه دهد.

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is a service name like "smbd"
en: Cannot start '%1' service
fa: عدم توانایی در آغاز سرویس '%1'

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is a service name like "smbd"
en: Cannot restart '%1' service
fa: عدم توانایی در آغاز مجدد سرویس '%1'

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is a service name like "smbd"
en: Cannot stop '%1' service
fa: عدم توانایی در توقف سرویس '%1'

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is file or service name like "/tmp/out" or "LDAP"
en: Cannot write settings to '%1'
fa: عدم توانایی در نوشتن تنظیمات در '%1'

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is file or service name like "/tmp/out" or "LDAP", %2 is the reason of error
en: Cannot write settings to '%1'.
    
    Reason: %2
fa: عدم توانایی در نوشتن تنظیمات در '%1'.
    
    علت: %2

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is a file name like "/tmp/out"
en: Error writing file '%1'
fa: خطا در هنگام نوشتن فایل  '%1'

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is a file name like "/tmp/out", %2 is the reason of error
en: Error writing file '%1'.
    
    Reason: %2
fa: خطا در هنگام نوشتن فایل  '%1'.
    
    علت: %2

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is the name of file like "/tmp/in"
en: Cannot open file '%1'
fa: عدم توانایی در باز کردن فایل '%1'

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is the name of file like "/tmp/in", %2 is the reason of error
en: Cannot open file '%1'.
    
    Reason: %2
fa: عدم توانایی در باز کردن فایل '%1'.
    
    علت: %2

note: TRANSLATORS: Progress stage text
en: Finished
fa: پایان

note: TRANSLATORS: Progress stage text
en: Check the environment
fa: بررسی محیط

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is the description of error
en: Unknown Error.
    
    Description: %1
fa: خطای ناشناخته.
    
    توضیحات: %1

note: TRANSLATORS: Popup message
en: This item must be completed.
fa: این آیتم باید کامل شده یاشد.

note: TRANSLATORS: Popup question
en: The directory '%1' does not exist.
    Create it?
fa: پوشه ی  '%1' وجود ندارد.
    آیا ساخته شود؟

note: TRANSLATORS: Popup message
en: The domain has changed.
    You must reboot for the changes to take effect.
fa: دامنه تغییر کرده است.
    شما باید برای مشاهده ی تاثیر تغییرات سیستم را مجددا راه اندازی کنید.

note: TRANSLATORS: CheckBox / Button
en: Do Not Show This Message &Again
fa: &دیگر این پیام را نمایش نده

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is a service name like "smbd"
en: Cannot adjust '%1' service.
fa: عدم توانایی در تنظیم سرویس '%1'.

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is a missing-parameter name
en: Missing parameter '%1'.
fa: فراموش کردن آرگومان '%1'.

note: TRANSLATORS: Popup message, %1 is a directory name
en: Cannot create directory '%1'.
fa: عدم توانایی در ایجاد پوشه ی  '%1'.

note: TRANSLATORS: Popup message
en: Cannot read current settings.
fa: عدم توانایی در خواندن تنظیمات جاری.

note: TRANSLATORS: Popup message
en: SuSEconfig script failed.
fa: عدم موفقیت در اسکریپت SuSEconfig.

note: TRANSLATORS: Popup message
en: Failed to install required packages.
fa: عدم موفقیت در نصب بسته های مورد نیاز.

note: Confirm user request to abort installation
en: Really abort the installation?
fa: آیا واقعا می خواهید از نصب صرف نظر کنید؟

note: Button that will really abort the installation
en: &Abort Installation
fa: &صرف نظر از نصب

note: Button that will continue with the installation
en: &Continue Installation
fa: &ادامه نصب

note: Confirm user request to abort System Repair
en: Really abort YaST System Repair?
fa: آیا واقعا می خواهید از بازسازی سیستم YaST صرف نظر کنید؟

note: Button that will really abort the repair
en: Abort System Repair
fa: صرف نظر از بازسازی سیستم

note: Button that will continue with the repair
en: &Continue System Repair
fa: ا&دامه بازسازی سیستم

note: Warning text for aborting an installation before anything is installed
en: If you abort the installation now,
    Linux will not be installed.
    Your hard disk will remain untouched.
fa: اگر شما الآن از نصب صرف نظر کنید,
    لینوکس نصب نخواهد شد .
    هارد دیسک شما دست نخورده باقی خواهد ماند.

note: Warning text for aborting an installation during the install process - After some installation steps have been performed - e.g. disks formatted / some packages already installed
en: If you abort the installation now, you will
    have an incomplete Linux system
    that might or might not be usable.
    You might need to reinstall.
fa: اگر شما الآن از نصب صرف نظر کنید,
    یک سیستم لینوکس ناقص خواهید داشت
    که ممکن است قابل استفاده باشد، یا نباشد.
    شما ممکن است احتیاج به نصب مجدد داشته باشید.

note: Warning text for aborting an installation during the install process right in the middle of some critical process (e.g. formatting)
en: If you abort the installation now,
    Linux will be unusable.
    You will need to reinstall.
fa: اگر شما الآن از نصب صرف نظر کنید,
    لینوکس غیر قابل استفاده خواهد شد.
    در این صورت شما نیاز به نصب مجدد خواهید داشت.

note: Confirm aborting the program
en: Really abort?
fa: واقعا صرف نظر می کنید؟

note: Additional hint when trying to abort program in spite of changes
en: All changes will be lost!
fa: تمام تغییرات از دست خواهد رفت؟

note: FIXME: BNC #422612, Use `opt(`noSanityCheck) later button label
en: &Details...
fa: &جزییات...

note: translators: summary header for messages generated through autoinstallation
en: Messages
fa: پیام ها

note: Report configuration - will be normal messages displayed? '%1' will be replaced by translated string "Yes" or "No"
en: Display Messages: %1
fa: نمایش پیام ها: %1

note: translators: summary if the messages should be displayed translators: summary if the messages should be written to log file translators: summary if the warnings should be displayed translators: summary if the warnings should be written to log file translators: summary if the errors should be display
en: Yes
fa: بله

note: translators: summary if the errors should be written to log file
en: No
fa: خیر

note: Report configuration - will have normal messages timeout? '%1' will be replaced by number of seconds
en: Time-out Messages: %1
fa: سقف زمانی پیام ها: %1

note: Report configuration - will be normal messages logged to file? '%1' will be replaced by translated string "Yes" or "No"
en: Log Messages: %1
fa: ثبت رویداد پیام ها: %1

note: translators: summary header for warnings generated through autoinstallation
en: Warnings
fa: هشدارها

note: Report configuration - will be warning messages displayed? '%1' will be replaced by translated string "Yes" or "No"
en: Display Warnings: %1
fa: نمایش هشدارها: %1

note: Report configuration - will have warning messages timeout? '%1' will be replaced by number of seconds
en: Time-out Warnings: %1
fa: سقف زمانی هشدارها: %1

note: Report configuration - will be warning messages logged to file? '%1' will be replaced by translated string "Yes" or "No"
en: Log Warnings: %1
fa: ثبت رویداد هشدارها: %1

note: translators: summary header for errors generated through autoinstallation
en: Errors
fa: خطاها

note: Report configuration - will be error messages displayed? '%1' will be replaced by translated string "Yes" or "No"
en: Display Errors: %1
fa: نمایش خطاها: %1

note: Report configuration - will have error messages timeout? '%1' will be replaced by number of seconds
en: Time-out Errors: %1
fa: سقف زمانی خطاها: %1

note: Report configuration - will be error messages logged to file? '%1' will be replaced by translated string "Yes" or "No"
en: Log Errors: %1
fa: ثبت رویداد خطاها: %1

note: translators: warnings summary header
en: Warning: | Warnings:
fa[0]: هشدارها:

note: translators: errors summary header
en: Error: | Errors:
fa[0]: خطاها:

note: translators: message summary header
en: Message: | Messages:
fa[0]: پیام ها:

note: translators: summary if the module has not been used yet in AutoYaST profile
en: Not configured yet.
fa: هنوز پیکربندی نشده.

note: translators: summary if no hardware was detected
en: Not detected.
fa: شناسایی نشده.

note: translators: Tree header
en: &Variable
fa: &متغیر

note: label
en: Firewall cannot be adjusted during first stage installation
fa: دیواره ی آتش (Firewall) نمی تواند در مرحله اول نصب تنظیم شده باشد.

note: label
en: Firewall package is not installed
fa: بسته ی دیواره ی آتش (Firewall) نصب نشده است.

note: label
en: Firewall is disabled
fa: دیواره ی آتش (Firewall) غیر فعال است.

note: label
en: Firewall port is closed
fa: درگاه دیواره ی آتش (Firewall port) بسته شده است.

note: label
en: Firewall port is open on all interfaces
fa: درگاه دیواره ی آتش (Firewall port) برای همه ی واسط ها باز است.

note: label
en: Firewall port is open on selected interfaces
fa: درگاه دیواره ی آتش (Firewall port) برای واسط های انتخاب شده باز است.

note: label
en: No network interfaces are configured
fa: هیچکدام از واسط شبکه پیکربندی نشده اند

note: transaltors: selection box title
en: &Network Interfaces with Open Port in Firewall
fa: &واسط های شبکه با باز کردن درگاه در دیواره ی آتش(Open Port in Firewall)

en: These network interfaces assigned to internal network cannot be unselected:
    %1
fa: این واسط های شبکه اختصاص داده شده به شبکه داخلی نمی توانند انتخاب نشده باشند:
    %1

note: question popup
en: No interface is selected. Service will not
    be available for other computers.
    
    Continue?
fa: هیچ واسطی انتخاب نشده است. سرویس برای
    رایانه های دیگر در دسترس نخواهد بود.
    
    ادامه می دهید?

note: yes-no popup
en: Because of SuSE Firewall settings, the port
    on the following interfaces will additionally be open:
    %1
    
    Continue?
fa: به خاطر تنظیمات دیواره ی آتش(Firewall) SuSE, درگاه
    برای واسط های زیر هم باز خواهد بود:
    %1
    
    آیا ادامه می دهید?

note: yes-no popup
en: Because of SuSE Firewall settings, the port
    on the following interfaces cannot be opened:
    %1
    
    Continue?
fa: به خاطر تنظیمات دیواره ی آتش(Firewall) SuSE, درگاه
    برای واسط های  زیر نمی تواند باز شود:
    %1
    
    آیا ادامه می دهید?

note: translators: selection box title
en: Network &Interfaces with Open Port in Firewall
fa: واسط های &شبکه با باز کردن درگاه در دیواره ی آتش(Open Port in Firewall)

note: push button to select all network intefaces for firewall
en: Select &All
fa: انتخاب &همه ی موارد

note: push button to deselect all network intefaces for firewall
en: Select &None
fa: &عدم انتخاب موارد

note: help text for firewall settings widget 1/3, %1 is check box label, eg. "Open Port in Firewall" (without quotes)
en: <p><b><big>Firewall Settings</big></b><br>
    To open the firewall to allow access to the service from remote computers,
    set <b>%1</b>.<br>
fa: <p><b><big>تنظیمات دیواره ی آتش (Firewall)</big></b><br>
    برای باز کردن دیواره ی آتش به منظور اجازه ی دسترسی دادن به سرویس از رایانه های راه دور(remote),
    قرار دهید <b>%1</b>.<br>

note: help text for firewall port openning widget 2/3, optional %1 is push button label, eg. "Firewall &Details" (without quotes) note: %2 is correct, do not replace with %1!!!
en: To select interfaces on which to open the port,
    click <b>%2</b>.<br>
fa: برای انتخاب واسط هایی که برای آنها درگاه(port) باز شود,
    <b>%2</b> را کلیک کنید.<br>

note: help text for firewall settings widget 3/3,
en: This option is available only if the firewall
    is enabled.</p>
fa: این گزینه فقط وقتی که دیواره ی آتش(firewall) فعال باشد
    در دسترس است.</p>

note: part of help text - check box label, NO SHORTCUT!!!
en: Open Port in Firewall
fa: باز کردن درگاه در دیواره ی آتش(Open Port in Firewall)

note: part of help text - push button label, NO SHORTCUT!!!
en: Firewall Details
fa: جزییات دیواره ی آتش (Firewall)

en: Partition
fa: قسمت
